Автомобільні акумулятори
Автомобільний акумулятор – це специфічний різновид акумуляторної батареї, яку використовують безпосередньо в авто та мототранспорті. Звичайно, заощаджувати на покупці такого важливого елемента не варто. Але перш ніж купувати АКБ, необхідно уважно ознайомитися із запропонованими варіантами, їх особливостями та можливостями.
Види автомобільних акумуляторів
АКБ відрізняються матеріалами електродів та електроліту. Одні використовують частіше, інші поступово виходять з експлуатації. Вигляд акумулятора також значно впливає на його ціну. У сучасних моделях для електродів використовують свинець із різними добавками, внаслідок чого вони діляться на кілька типів:
- Малосурм'янисті. Вони містять від 2 до 4% сурми, що знижує втрати від швидкого википання. Такі моделі мають низький рівень саморозряду і відносно демократичні ціни.
- Кальцієві. У таких акумуляторів електроди вкриті кальцієм. Завдяки цьому вдалося підвищити напругу до 3,6, а википання води зовсім не загрожує. У порівнянні з малосурм'янистими, ці моделі мають ще нижчий саморозряд (на 70% нижче), більшу енергомісткість та можливості зберігання.
- Гібридні. Вони наділені перевагами сурм'янистих та кальцієвих пристроїв. Таку назву акумулятори отримали через те, що плюс покривають сурмою, а мінус – кальцієм. АКБ гібридного типу менш енергомісткі, ніж кальцієві, але більш ніж серйозні.
- EFB – буквально «посилена батарея з рідким електролітом». Вони чудово підходять для поїздок у місті, оскільки без проблем витримують велику кількість "стартів" за короткий період. А на вулицях зі світлофорами це важливо.
- AGM. Це покращена версія гелевого АКБ, яка краще переносить холоди, короткі замикання і мають відмінну електровіддачу. Але в порівнянні зі свинцево-кислотними вони помітно дорожчі.
- Лужні. Луг використовується в таких акумуляторах замість сірчаної кислоти батареї. Вони енергомісткі, легко переносять глибокі розряди, мають слабкий саморозряд та добре справляються з морозами.
Також усі моделі можна розділити на обслуговувані та необслуговувані. Перші потребують доливання електроліту та води, за ними необхідно постійно стежити. Але й вартість у них значно нижча. А ось ті, що не обслуговуються, не вимагають доливання або постійних перевірок. Вони служать довше і відрізняються низьким ступенем саморозряду. Ціна таких акумуляторів, відповідно, помітно вища. Але більшість сучасних водіїв, за інших рівних, віддають перевагу АКБ, що не обслуговуються або малообслуговуються.
Особливості автомобільних акумуляторів
АКБ важливо правильно вибрати відповідно до параметрів машини. Подивитися параметри відповідних акумуляторів можна у посібнику користувача авто. Або ж звернутися за порадою до фахівця. Крім того, такі пристрої мають ряд особливостей, за якими потрібно стежити:
- Необхідність у регулярному огляді. Навіть моделі, що не обслуговуються, періодично варто оглядати на предмет зовнішніх пошкоджень, тріщин, сколів.
- Безпека під час «прикурювання». Запалювання на автомобілі-донорі необхідно відключати, при підключенні акумулятора спочатку приєднувати мінуси і т.д.
- Відстеження заряду. Не варто допускати повного розряду АКБ, тому заряджати його потрібно відносно регулярно. При зберіганні необхідність заряджати їх залежить від моделі та «обслуговуваності».
- Кріплення та «гігієна». Кріплення акумулятора потрібно перевіряти час від часу, оскільки через вибоїсті дороги вони можуть ослабнути, і батарея зіскочить зі свого місця. Також важливо вчасно чистити сам АКБ та клеми.
- Запуск у холод. За раз не варто включати стартер довше, ніж на 30 секунд, зчеплення слід вимикати при температурі нижче 20 тощо.
Регулярне ТО буде потрібно акумуляторам будь-якого типу. Особливо, якщо власник не знається на АКБ і сам не зможе вчасно виявити неполадки. Це допоможе уникнути неприємностей на дорозі, а також позбавить необхідності купувати новий акумулятор через «критичні» пошкодження використовуваного.
Для чого використовують автомобільні акумулятори
Цей елемент – незамінна частина сучасного авто. Акумулятор дозволяє запустити двигун. Крім того, він виступає в ролі «запасної» енергії, у разі поломки генератора. А у двигунів з інжектором він згладжує напругу від генератора. Тому в такому разі відключати АКБ при робочому двигуні не можна.
Робота електроніки без акумулятора неможлива. А в нинішніх автомобілях її достатньо. Встановлюється такий елемент під капотом, у багажнику, в окремих випадках навіть під підлогою. Все залежить від моделі машини. Також варто враховувати, що акумулятори порівняно великі. Навіть для легкового авто вони важать близько 20 кг.
Оформлення покупки в інтернет-магазині Stylus
Купити автомобільний акумулятор можна на сайті Stylus.ua. У каталозі магазину запропоновано моделі від різних виробників у всіх цінових сегментах. Найшвидше підібрати відповідні пристрої допоможуть пошукові фільтри. А при виникненні питань щодо оформлення покупки можна звернутися до кол-центру. Також на сайті можливе придбання товарів у кредит чи на виплат. Сплатити замовлення можна одразу на сайті за карткою або при отриманні у поштовому відділенні. У Києві та Львові діє і кур'єрська доставка.